Fuse: PTC polymer; 3.3A
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
2920L330/24MR
Manufacturer: LITTELFUSE
Manufacturer code: 2920L330/24MR
Product downloads
Specification for Fuse: PTC polymer; 3.3A
| Mounting | SMD |
| Power | 2W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| D dimension | 2.5mm |
| Current rating | 3.3A |
| Max surge current | 40A |
| B dimension | 5.44mm |
| A dimension | 7.98mm |
| C dimension | 2mm |
| E dimension | 2mm |
| Type of fuse | PTC polymer |
| Min. resistance | 15mΩ |