Screw; M3x16; 0.5; Head: cheese head; slotted; steel; zinc
Multiples:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Product code:
29316
Manufacturer: KEYSTONE
Manufacturer code: 29316
Product downloads
Specification for Screw; M3x16; 0.5; Head: cheese head; slotted; steel; zinc
| Material | steel |
| Length | 16mm |
| Thread | M3 |
| Plating material | zinc |
| Type of mounting element | screw |
| Kind of head | cheese head |
| Kind of cut | slotted |
| Head height | 1.7mm |
| Head diameter | 6mm |