Screw; M3x25; 0.5; Head: cheese head; slotted; polyamide
Multiples:
500.0
Minimum quantity:
500.0
Product code:
29348
Manufacturer: KEYSTONE
Manufacturer code: 29348
Product downloads
Specification for Screw; M3x25; 0.5; Head: cheese head; slotted; polyamide
| Material | polyamide |
| Length | 25mm |
| Thread | M3 |
| Type of mounting element | screw |
| Kind of head | cheese head |
| Kind of cut | slotted |
| Head height | 1.7mm |
| Head diameter | 5.4mm |