Screw; M4x12; 0.7; Head: cheese head; slotted; polyamide
Multiples:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Product code:
29354
Manufacturer: KEYSTONE
Manufacturer code: 29354
Product downloads
Specification for Screw; M4x12; 0.7; Head: cheese head; slotted; polyamide
| Material | polyamide |
| Length | 12mm |
| Thread | M4 |
| Type of mounting element | screw |
| Kind of head | cheese head |
| Kind of cut | slotted |
| Head height | 2.3mm |
| Head diameter | 7.8mm |