Fuse: fuse; 4A; 63VAC; 125VDC; ultra rapid; ceramic; SMD; MGA-A
Multiples:
10000.0
Minimum quantity:
10000.0
Product code:
3-103-128
Manufacturer: SCHURTER
Manufacturer code: 3-103-128
Specification for Fuse: fuse; 4A; 63VAC; 125VDC; ultra rapid; ceramic; SMD; MGA-A
| Mounting | SMD |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Kind of fuse | ceramic |
| Contact plating | gold-plated |
| Contact material | nickel |
| Current rating | 4A |
| Rated voltage | 63V AC, 125V DC |
| Voltage drop | 80mV |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | ultra rapid |
| Breaking capacity | 50A |