Fuse: fuse; 25A; 10kV; industrial; Imin.break: 90A; 80N
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
3000613.25
Manufacturer: SIBA
Manufacturer code: 3000613.25
Product downloads
Specification for Fuse: fuse; 25A; 10kV; industrial; Imin.break: 90A; 80N
| Kind of fuse | industrial |
| Power dissipation | 56W |
| Length | 442mm |
| D dimension | 53mm |
| Current rating | 25A |
| Max. voltage | 24kV |
| Type of fuse | fuse |
| Breaking capacity | 63kA |
| Fuses features | with striker |
| Minimal breaking current | 90A |
| Voltage min. | 10kV |
| Strike force | 80N |