Fuse: fuse; 40A; 10kV; ceramic,industrial
Multiples:
3.0
Minimum quantity:
3.0
Product code:
3000614.40
Manufacturer: SIBA
Manufacturer code: 3000614.40
Product downloads
Specification for Fuse: fuse; 40A; 10kV; ceramic,industrial
| Kind of fuse | ceramic, industrial |
| Power dissipation | 106W |
| Length | 442mm |
| D dimension | 53mm |
| Current rating | 40A |
| Max. voltage | 24kV |
| Type of fuse | fuse |
| Breaking capacity | 63kA |
| Voltage min. | 10kV |