Fuse: fuse; 100A; 24VAC; 10kV; ceramic,cylindrical,industrial
Multiples:
3.0
Minimum quantity:
3.0
Product code:
3002243.100
Manufacturer: SIBA
Manufacturer code: 3002243.100
Specification for Fuse: fuse; 100A; 24VAC; 10kV; ceramic,cylindrical,industrial
| Kind of fuse | ceramic, cylindrical, industrial |
| Power dissipation | 130W |
| Length | 442mm |
| D dimension | 85mm |
| Current rating | 100A |
| Rated voltage | 24V AC |
| Max. voltage | 24kV |
| Type of fuse | fuse |
| Breaking capacity | 63kA |
| Minimal breaking current | 320A |
| Voltage min. | 10kV |