Fuse: fuse; 31.5A; 3kV; industrial; Imin.break: 110A
Multiples:
3.0
Minimum quantity:
3.0
Product code:
3009813.31,5
Manufacturer: SIBA
Manufacturer code: 3009813.31,5
Specification for Fuse: fuse; 31.5A; 3kV; industrial; Imin.break: 110A
| Kind of fuse | industrial |
| Power dissipation | 21W |
| Length | 292mm |
| D dimension | 53mm |
| Current rating | 31.5A |
| Type of fuse | fuse |
| Breaking capacity | 63kA |
| Minimal breaking current | 110A |