Fuse: fuse; 125A; 6kV; industrial; Imin.break: 375A
Multiples:
3.0
Minimum quantity:
3.0
Product code:
3010253.125
Manufacturer: SIBA
Manufacturer code: 3010253.125
Product downloads
Specification for Fuse: fuse; 125A; 6kV; industrial; Imin.break: 375A
| Kind of fuse | industrial |
| Power dissipation | 131W |
| Length | 442mm |
| D dimension | 67mm |
| Max. voltage | 12kV |
| Type of fuse | fuse |
| Breaking capacity | 50kA |
| Minimal breaking current | 375A |
| Voltage min. | 6kV |