Fuse: fuse; 6.3A; 6kV; industrial; Imin.break: 22A
Multiples:
3.0
Minimum quantity:
3.0
Product code:
3011913.6,3
Manufacturer: SIBA
Manufacturer code: 3011913.6,3
Product downloads
Specification for Fuse: fuse; 6.3A; 6kV; industrial; Imin.break: 22A
| Kind of fuse | industrial |
| Power dissipation | 16W |
| Length | 192mm |
| D dimension | 53mm |
| Current rating | 6.3A |
| Max. voltage | 12kV |
| Type of fuse | fuse |
| Breaking capacity | 63kA |
| Minimal breaking current | 22A |
| Voltage min. | 6kV |