Fuse: fuse; 63A; 10kV; industrial; Imin.break: 210A
Multiples:
3.0
Minimum quantity:
3.0
Product code:
3022513.63
Manufacturer: SIBA
Manufacturer code: 3022513.63
Product downloads
Specification for Fuse: fuse; 63A; 10kV; industrial; Imin.break: 210A
| Kind of fuse | industrial |
| Power dissipation | 132W |
| Length | 292mm |
| D dimension | 67mm |
| Current rating | 63A |
| Max. voltage | 24kV |
| Type of fuse | fuse |
| Breaking capacity | 31.5kA |
| Fuses features | with striker |
| Minimal breaking current | 210A |
| Voltage min. | 10kV |