Fuse: fuse; 2A; 10kV; industrial; Imin.break: 16A
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
3037411.2
Manufacturer: SIBA
Manufacturer code: 3037411.2
Product downloads
Specification for Fuse: fuse; 2A; 10kV; industrial; Imin.break: 16A
| Kind of fuse | industrial |
| Length | 340mm |
| D dimension | 39.6mm |
| Current rating | 2A |
| Max. voltage | 24kV |
| Type of fuse | fuse |
| Minimal breaking current | 16A |
| Voltage min. | 10kV |