Fuse: fuse; gG,gL; 315A; 500VAC; industrial; NH03
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
315NHG03B
Manufacturer: BUSSMANN
Manufacturer code: 315NHG03B
Product downloads
Specification for Fuse: fuse; gG,gL; 315A; 500VAC; industrial; NH03
| Kind of fuse | industrial |
| Power dissipation | 21W |
| Current rating | 315A |
| Rated voltage | 500V AC |
| Fuse size | NH03 |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | gG, gL |
| Breaking capacity | 120kA |