Fuse: fuse; aM; 315A; 690VAC; industrial; NH3
Multiples:
3.0
Minimum quantity:
3.0
Product code:
315NHM3B-690
Manufacturer: BUSSMANN
Manufacturer code: 315NHM3B-690
Product downloads
Specification for Fuse: fuse; aM; 315A; 690VAC; industrial; NH3
| Kind of fuse | industrial |
| Power dissipation | 20W |
| Current rating | 315A |
| Rated voltage | 690V AC |
| Fuse size | NH3 |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | aM |
| Breaking capacity | 120kA |