Screw; M6x110; 1; Head: button; A2 stainless steel; DIN: 603; 18mm
Multiples:
5.0
Minimum quantity:
5.0
Product code:
3202157
Manufacturer: BOSSARD
Manufacturer code: 3202157
Product downloads
Specification for Screw; M6x110; 1; Head: button; A2 stainless steel; DIN: 603; 18mm
| Material | A2 stainless steel |
| Thread | M6 |
| Thread length | 18mm |
| Type of mounting element | screw |
| Kind of head | button |
| DIN standard | 603 |
| Head height | 3.88mm |
| Head diameter | 16.55mm |
| BN standard | 645 |
| PN standard | 82406 |