Fuse: fuse; 3.15A; 250VAC; 250VDC; quick blow; 11x4.6x3.9mm; SMD
Multiples:
4000.0
Minimum quantity:
4000.0
Product code:
3403.0021.24
Manufacturer: SCHURTER
Manufacturer code: 3403.0021.24
Specification for Fuse: fuse; 3.15A; 250VAC; 250VDC; quick blow; 11x4.6x3.9mm; SMD
| Mounting | SMD |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Contact plating | tinned |
| Power dissipation | 870mW |
| Contact material | copper alloy |
| Current rating | 3.15A |
| Rated voltage | 250V AC, 250V DC |
| Voltage drop | 130mV |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | quick blow |
| Breaking capacity | 100A |