Fuse: fuse; time-lag; 200mA; 277VAC; 250VDC; SMD; ceramic; 5.3x16mm
Multiples:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Product code:
3403.0267.23
Manufacturer: SCHURTER
Manufacturer code: 3403.0267.23
Product downloads
Specification for Fuse: fuse; time-lag; 200mA; 277VAC; 250VDC; SMD; ceramic; 5.3x16mm
| Mounting | SMD |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Kind of fuse | ceramic |
| Kind of package | reel, tape |
| Contact plating | nickel plated, tinned |
| Power dissipation | 425mW |
| Contact material | copper |
| Soldering temperature | 245°C / 3 s |
| Current rating | 200mA |
| Rated voltage | 250V DC, 277V AC |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | time-lag |