Fuse: fuse; 750mA; 125VAC; 125VDC; ultra rapid; ceramic; SMD; MGA
Multiples:
1500.0
Minimum quantity:
1500.0
Product code:
3410.0029.02
Manufacturer: SCHURTER
Manufacturer code: 3410.0029.02
Specification for Fuse: fuse; 750mA; 125VAC; 125VDC; ultra rapid; ceramic; SMD; MGA
| Mounting | SMD |
| Resistance | 115mΩ |
| Operating temperature | -55...150°C |
| Kind of fuse | ceramic |
| Contact plating | tinned |
| Contact material | nickel |
| Current rating | 750mA |
| Rated voltage | 125V AC, 125V DC |
| Voltage drop | 100mV |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | ultra rapid |