Fuse: fuse; 750mA; 32VAC; 63VDC; ultra rapid; 1.6x0.8x0.6mm; SMD
Multiples:
15000.0
Minimum quantity:
15000.0
Product code:
3412.0114.26
Manufacturer: SCHURTER
Manufacturer code: 3412.0114.26
Specification for Fuse: fuse; 750mA; 32VAC; 63VDC; ultra rapid; 1.6x0.8x0.6mm; SMD
| Mounting | SMD |
| Resistance | 120mΩ |
| Operating temperature | -55...90°C |
| Contact plating | gold-plated, nickel plated |
| Contact material | copper |
| Current rating | 750mA |
| Rated voltage | 32V AC, 63V DC |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | ultra rapid |
| Breaking capacity | 50A |