Fuse: fuse; gG; 500A; 500VAC; 440VDC; industrial; NH3; SENTRON
Multiples:
3.0
Minimum quantity:
3.0
Product code:
3NA3365
Manufacturer: SIEMENS
Manufacturer code: 3NA3 365
Product downloads
Specification for Fuse: fuse; gG; 500A; 500VAC; 440VDC; industrial; NH3; SENTRON
| Operating temperature | -5...40°C |
| Kind of fuse | industrial |
| Power dissipation | 36.5W |
| Current rating | 500A |
| Rated voltage | 440V DC, 500V AC |
| Fuse size | NH3 |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | gG |