Fuse: fuse; gR; 500A; 690VAC; 440VDC; industrial; 73x60x72mm
Multiples:
3.0
Minimum quantity:
3.0
Product code:
3NE1334-2
Manufacturer: SIEMENS
Manufacturer code: 3NE1334-2
Product downloads
Specification for Fuse: fuse; gR; 500A; 690VAC; 440VDC; industrial; 73x60x72mm
| Operating temperature | -20...50°C |
| Kind of fuse | industrial |
| Current rating | 500A |
| Rated voltage | 440V DC, 690V AC |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | gR |
| Fuses application | NH fuses |
| Breaking capacity | 100kA |