Lamp: LED flood light; 4000(typ)K; IP65; Body: white; 10W; Len: 1m
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
4058075097421
Manufacturer: OSRAM
Manufacturer code: 4058075097421
Specification for Lamp: LED flood light; 4000(typ)K; IP65; Body: white; 10W; Len: 1m
| Operating voltage | 230V AC |
| Operating temperature | -20...50°C |
| IP rating | IP65 |
| Colour | cool white |
| Enclosure material | polycarbonate |
| Body colour | white |
| Body dimensions | 125x115x39mm |
| Cable length | 1m |
| Power consumption | 10W |
| Type of lamp | LED flood light |
| Colour temperature | 4000K |
| Min. colour rendering index | 80 |
| Mechanical impact resistance | IK07 |