Lamp: LED light panel; PANEL VALUE 600; 4000K; IP20; Body: white
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
4058075392380
Manufacturer: OSRAM
Manufacturer code: 4058075392380
Product downloads
Specification for Lamp: LED light panel; PANEL VALUE 600; 4000K; IP20; Body: white
| Power | 36W |
| Operating voltage | 230V AC |
| Operating temperature | -10...45°C |
| IP rating | IP20 |
| Colour | cool white |
| Material | aluminium |
| Series | PANEL VALUE 600 |
| Width | 595mm |
| Length | 595mm |
| Height | 35mm |
| Body colour | white |
| Type of lamp | LED light panel |
| Colour temperature | 4000K |
| Min. colour rendering index | 80 |
| Shape | square |
| Cover material | polystyrene (PS) |
| Mechanical impact resistance | IK03 |