Extech Instruments kit; LCD 4 digits; 0.0315÷8kHz; 240x68x25mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
407732-KIT
Manufacturer: EXTECH
Manufacturer code: 407732-KIT
Product downloads
Specification for Extech Instruments kit; LCD 4 digits; 0.0315÷8kHz; 240x68x25mm
| Body dimensions | 240x68x25mm |
| Kind of display used | LCD |
| Operating frequency | 0.0315...8kHz |
| Standard equipment | EX407722, EX407732, hard case, windshield |
| Weight without batteries | 210g |
| Sound level measuring range | 35...130dB |
| Sound level measuring accuracy | ±1.5dB |
| Sound level measuring resolution | 0.1dB |