Vibrometer; 200m/s2,200mm/s,2mm; Meas.accur: ±(5% + 2 digits)
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
407860
Manufacturer: EXTECH
Manufacturer code: 407860
Product downloads
Specification for Vibrometer; 200m/s2,200mm/s,2mm; Meas.accur: ±(5% + 2 digits)
| Cable length | 1m |
| Dimensions | 780x72x32mm |
| Frequency | 0.01...1kHz |
| Measuring range | 200m/s<sup>2</sup>, 200mm/s, 2mm |
| Measuring instrument features | automatic power-off, HOLD function |
| Standard equipment | hard case, test probe |
| Type of meter | vibrometer |
| Readouts memory | 500 |