Fuse: fuse; gS; 250A; 800VAC; industrial; NH1
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
4101251
Manufacturer: NIKDIM LTD
Manufacturer code: 4101251
Specification for Fuse: fuse; gS; 250A; 800VAC; industrial; NH1
| Kind of fuse | industrial |
| Power dissipation | 32.1W |
| Current rating | 250A |
| Rated voltage | 800V AC |
| Fuse size | NH1 |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | gS |
| Breaking capacity | 50kA |