Fan: DC; axial; 119x119x38mm; 260m3/h; 60dBA; ball bearing; 5000rpm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
4114 N/2 HH
Manufacturer: EBM-PAPST
Manufacturer code: 4114 N/2 HH
Specification for Fan: DC; axial; 119x119x38mm; 260m3/h; 60dBA; ball bearing; 5000rpm
| Supply voltage | 24V DC |
| Enclosure material | metal |
| Fan efficiency | 260m<sup>3</sup>/h |
| Power consumption | 12.5W |
| Rotational rate/speed | 5000rpm |
| Fan dimensions | 119x119x38mm |
| Kind of Bearing | ball bearing |
| Impeller material | plastic |
| Kind of fan | axial |
| Type of fan | DC |
| Noise level | 60dBA |