Enclosure: wall mounting; X: 296mm; Y: 261mm; Z: 112mm; RCP; ABS; grey
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
41310609
Manufacturer: BOPLA
Manufacturer code: 41310609
Product downloads
Specification for Enclosure: wall mounting; X: 296mm; Y: 261mm; Z: 112mm; RCP; ABS; grey
| IP rating | IP65 |
| Enclosure material | ABS |
| Type of enclosure | wall mounting |
| Dimension Y | 261mm |
| Body colour | grey |
| Dimension X | 296mm |
| Dimension Z | 112mm |
| Cover colour | grey |
| Cover material | ABS |