Enclosure: wall mounting; X: 363.4mm; Y: 318.6mm; Z: 150mm; RCP; ABS
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
41400109
Manufacturer: BOPLA
Manufacturer code: 41400109
Product downloads
Specification for Enclosure: wall mounting; X: 363.4mm; Y: 318.6mm; Z: 150mm; RCP; ABS
| IP rating | IP65 |
| Enclosure material | ABS |
| Type of enclosure | wall mounting |
| Dimension Y | 318.6mm |
| Body colour | grey |
| Dimension X | 363.4mm |
| Dimension Z | 150mm |
| Cover colour | transparent |
| Cover material | polycarbonate (PC) |