41450
Multiples:
9000.0
Minimum quantity:
9000.0
Product code:
41450-3
Manufacturer: TE Connectivity
Manufacturer code: 41450
Product downloads
Specification for 41450
| Electrical mounting | crimped |
| Mechanical mounting | for cable |
| Colour | black |
| Contact plating | tinned |
| Contact material | brass |
| Width | 6.35mm |
| Thickness | 0.81mm |
| Overall length | 19.6mm |
| Spatial orientation | straight |
| Ferrule variant | non-insulated |
| Type of terminal | flat |
| Kind of terminal | female |