Module: reactive power regulator; OUT: 12; 415VAC; -40÷60°C; 5A
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
415.98.9040
Manufacturer: DUCATI ENERGIA
Manufacturer code: 415.98.9040
Product downloads
Specification for Module: reactive power regulator; OUT: 12; 415VAC; -40÷60°C; 5A
| Operating temperature | -40...60°C |
| Leads | 2.5mm<sup>2</sup> terminal block |
| Body dimensions | 144x144x60mm |
| Max. operating voltage | 415V AC |
| Communication with PC | RS485 |
| Number of outputs | 12 |
| Switching time | from 0,5s to 300s |
| Sequence | 1:1:1, 1:2:2, 1:2:4 |
| Input current | 5A |