Capacitor: polypropylene; three phase; Q@50Hz: 20kVAR; 415VAC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
416.47.2260
Manufacturer: DUCATI ENERGIA
Manufacturer code: 416.47.2260
Product downloads
Specification for Capacitor: polypropylene; three phase; Q@50Hz: 20kVAR; 415VAC
| Mounting | M12 screw |
| Operating voltage | 415V AC |
| Leads | screw |
| Height | 240mm |
| Diameter | 90mm |
| Capacitance | 123µF |
| Kind of capacitor | three phase |
| Type of capacitor | polypropylene |
| Capacitor application | power factor correction |
| Capacitors features | discharge resistors included, internal delta connection |
| Reactive power | 20kVAR |