Capacitor: motors, run; 3.5uF; 400VAC; Ø28x55mm; -25÷85°C; ±5%
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
416100572
Manufacturer: DUCATI ENERGIA
Manufacturer code: 416100572
Product downloads
Specification for Capacitor: motors, run; 3.5uF; 400VAC; Ø28x55mm; -25÷85°C; ±5%
| Mounting | push-in |
| Operating voltage | 400V AC |
| Operating temperature | -25...85°C |
| Tolerance | ±5% |
| Leads | connectors |
| Height | 55mm |
| Body dimensions | Ø28x55mm |
| Diameter | 28mm |
| Capacitance | 3.5µF |
| Type of capacitor | polypropylene |
| Capacitor application | motors, run |
| Service life | 10000h |