Capacitor: motors, run; 35uF; 400VAC; Ø45x92mm; -25÷85°C; ±5%
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
416102892
Manufacturer: DUCATI ENERGIA
Manufacturer code: 416102892
Product downloads
Specification for Capacitor: motors, run; 35uF; 400VAC; Ø45x92mm; -25÷85°C; ±5%
| Operating voltage | 400V AC |
| Operating temperature | -25...85°C |
| Tolerance | ±5% |
| Height | 92mm |
| Body dimensions | Ø45x92mm |
| Diameter | 45mm |
| Capacitance | 35µF |
| Type of capacitor | polypropylene |
| Capacitor application | motors, run |
| Service life | 10000h |