Capacitor: motors, run; 2uF; 425VAC; Ø28x55mm; -25÷85°C; ±5%
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
4161702GA
Manufacturer: DUCATI ENERGIA
Manufacturer code: 4161702GA
Product downloads
Specification for Capacitor: motors, run; 2uF; 425VAC; Ø28x55mm; -25÷85°C; ±5%
| Mounting | M8 screw |
| Operating voltage | 425V AC |
| Operating temperature | -25...85°C |
| Tolerance | ±5% |
| Leads | cables |
| Height | 55mm |
| Body dimensions | Ø28x55mm |
| Diameter | 28mm |
| Capacitance | 2µF |
| Type of capacitor | polypropylene |
| Capacitor application | motors, run |
| Service life | 30000h |