Capacitor: motors, run; 7uF; 425VAC; Ø36x58mm; -25÷85°C; ±5%
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
416171171
Manufacturer: DUCATI ENERGIA
Manufacturer code: 416171171
Product downloads
Specification for Capacitor: motors, run; 7uF; 425VAC; Ø36x58mm; -25÷85°C; ±5%
| Mounting | push-in |
| Operating voltage | 425V AC |
| Operating temperature | -25...85°C |
| Tolerance | ±5% |
| Leads | connectors |
| Height | 58mm |
| Body dimensions | Ø36x58mm |
| Diameter | 36mm |
| Capacitance | 7µF |
| Type of capacitor | polypropylene |
| Capacitor application | motors, run |
| Service life | 30000h |