Capacitor: motors, run; 2uF; 475VAC; Ø25x49mm; -25÷85°C; ±5%
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
416177406
Manufacturer: DUCATI ENERGIA
Manufacturer code: 416177406
Specification for Capacitor: motors, run; 2uF; 475VAC; Ø25x49mm; -25÷85°C; ±5%
| Operating voltage | 475V AC |
| Operating temperature | -25...85°C |
| Tolerance | ±5% |
| Leads | cables |
| Height | 49mm |
| Body dimensions | Ø25x49mm |
| Diameter | 25mm |
| Capacitance | 2µF |
| Type of capacitor | polypropylene |
| Capacitor application | motors, run |
| Service life | 10000h |