Capacitor: motors, run; 45uF; 400VAC; Ø50x122mm; -25÷85°C; ±5%
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
416335564
Manufacturer: DUCATI ENERGIA
Manufacturer code: 416335564
Specification for Capacitor: motors, run; 45uF; 400VAC; Ø50x122mm; -25÷85°C; ±5%
| Mounting | M8 screw |
| Operating voltage | 400V AC |
| Operating temperature | -25...85°C |
| Tolerance | ±5% |
| Leads | connectors |
| Height | 122mm |
| Diameter | 50mm |
| Capacitance | 45µF |
| Type of capacitor | polypropylene |
| Capacitor application | motors, run |
| Service life | 30000h |