Fan: DC; axial; 119x119x38mm; 180m3/h; 49dBA; ball bearing; 3200rpm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
4184NX
Manufacturer: EBM-PAPST
Manufacturer code: 4184NX
Product downloads
Specification for Fan: DC; axial; 119x119x38mm; 180m3/h; 49dBA; ball bearing; 3200rpm
| Supply voltage | 24V DC |
| Operating voltage | 12...29V DC |
| Enclosure material | aluminium |
| Leads | connectors |
| Fan efficiency | 180m<sup>3</sup>/h |
| Power consumption | 4.5W |
| Rotational rate/speed | 3200rpm |
| Fan dimensions | 119x119x38mm |
| Kind of Bearing | ball bearing |
| Impeller material | plastic |
| Kind of fan | axial |
| Type of fan | DC |
| Noise level | 49dBA |