Plugs; Body: semi-transparent; Out.diam: 17.1mm; H: 9mm; Mat: LDPE
Multiples:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Product code:
420045-17
Manufacturer: SUNDPLAST
Manufacturer code: 420045-17
Product downloads
Specification for Plugs; Body: semi-transparent; Out.diam: 17.1mm; H: 9mm; Mat: LDPE
| Mounting | push-in |
| Version | with flange |
| Series | SafeCAP |
| Body material | LDPE |
| Height | 9mm |
| Body colour | semi-transparent |
| Outside diameter | 17.1mm |
| Shape | round |
| Flange diameter | 24.6mm |
| Type of mounting element | stopper |