Plugs; Body: semi-transparent; Out.diam: 27mm; H: 12mm; Mat: LDPE
Multiples:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Product code:
420085-17
Manufacturer: SUNDPLAST
Manufacturer code: 420085-17
Product downloads
Specification for Plugs; Body: semi-transparent; Out.diam: 27mm; H: 12mm; Mat: LDPE
| Mounting | push-in |
| Version | with flange |
| Series | SafeCAP |
| Body material | LDPE |
| Height | 12mm |
| Body colour | semi-transparent |
| Outside diameter | 27mm |
| Shape | round |
| Flange diameter | 34.8mm |
| Type of mounting element | stopper |