Plugs; Body: semi-transparent; Out.diam: 39mm; H: 16mm; Mat: LDPE
Multiples:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Product code:
420125-07
Manufacturer: SUNDPLAST
Manufacturer code: 420125-07
Product downloads
Specification for Plugs; Body: semi-transparent; Out.diam: 39mm; H: 16mm; Mat: LDPE
| Mounting | push-in |
| Version | with flange |
| Series | SafeCAP |
| Body material | LDPE |
| Height | 16mm |
| Body colour | semi-transparent |
| Outside diameter | 39mm |
| Shape | round |
| Flange diameter | 49.3mm |
| Type of mounting element | stopper |