Plugs; Body: semi-transparent; Out.diam: 54.1mm; H: 18mm; Mat: LDPE
Multiples:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Product code:
420150-07
Manufacturer: SUNDPLAST
Manufacturer code: 420150-07
Product downloads
Specification for Plugs; Body: semi-transparent; Out.diam: 54.1mm; H: 18mm; Mat: LDPE
| Mounting | push-in |
| Version | with flange |
| Series | SafeCAP |
| Body material | LDPE |
| Height | 18mm |
| Body colour | semi-transparent |
| Outside diameter | 54.1mm |
| Shape | round |
| Flange diameter | 58.7mm |
| Type of mounting element | stopper |