Enclosure: wall mounting; X: 250mm; Y: 300mm; Z: 140mm; Polysafe
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
42132100
Manufacturer: BOPLA
Manufacturer code: 42132100
Product downloads
Specification for Enclosure: wall mounting; X: 250mm; Y: 300mm; Z: 140mm; Polysafe
| IP rating | IP65 |
| Enclosure material | polyester |
| Type of enclosure | wall mounting |
| Version | with cam lock |
| Dimension Y | 300mm |
| Body colour | grey |
| Dimension X | 250mm |
| Dimension Z | 140mm |
| Cover colour | grey |