Tape: fixing; W: 9mm; L: 33m; Thk: 2mm; acrylic; black; -30÷90°C; 4N/cm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
4231-2
Manufacturer: IPT
Manufacturer code: 4231
Product downloads
Specification for Tape: fixing; W: 9mm; L: 33m; Thk: 2mm; acrylic; black; -30÷90°C; 4N/cm
| Operating temperature | -30...90°C |
| Colour | black |
| Resistance to | UV rays |
| Width | 9mm |
| Length | 33m |
| Thickness | 2mm |
| Tape application | bonding, fixing, sealing |
| Type of tape | fixing |
| Agent application | glass, mirrors |
| Kind of adhesive | acrylic |
| Tape features | double-sided adhesive |
| Adhesion to steel | 4N/cm |