Signaller: lighting-sound; 24VAC; 24VDC; siren,flashing light
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
42312075
Manufacturer: WERMA
Manufacturer code: 42312075
Product downloads
Specification for Signaller: lighting-sound; 24VAC; 24VDC; siren,flashing light
| Supply voltage | 24V AC, 24V DC |
| Operating temperature | -20...50°C |
| IP rating | IP65 |
| Colour | red |
| Series | 423 |
| Body material | ABS |
| Body dimensions | 91x83x120.5mm |
| Light source | xenon arc lamp |
| Sound level | 109dB |
| Signalling method | flashing light, siren |
| Type of signaller | lighting-sound |