Sheet; Dim: 500x1000mm; D: 8mm; colourless
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
424407.05001000
Manufacturer: ANTALIS
Manufacturer code: 424407.05001000
Product downloads
Specification for Sheet; Dim: 500x1000mm; D: 8mm; colourless
| Colour | colourless |
| Material | plastic, polycarbonate, solid PC |
| Width | 500mm |
| Length | 1m |
| Thickness | 8mm |
| Dimensions | 500x1000mm |
| Type of mounting element | sheet |
| Production process | extruded |
| Dimensional tolerance | 0;+1mm |