42452-1
Multiples:
20000.0
Minimum quantity:
20000.0
Product code:
42452-1-1
Manufacturer: TE Connectivity
Manufacturer code: 42452-1
Product downloads
Specification for 42452-1
| Electrical mounting | crimped |
| Mechanical mounting | for cable |
| Colour | dark grey |
| Contact material | brass |
| Width | 4.75mm |
| Thickness | 0.51mm |
| Overall length | 16.5mm |
| Spatial orientation | straight |
| Ferrule variant | non-insulated |
| Type of terminal | flat |
| Kind of terminal | female |