42486-2
Multiples:
6000.0
Minimum quantity:
6000.0
Product code:
42486-2-1
Manufacturer: TE Connectivity
Manufacturer code: 42486-2
Specification for 42486-2
| Electrical mounting | crimped |
| Mechanical mounting | for cable |
| Colour | black |
| Contact plating | tinned |
| Contact material | brass |
| Width | 4.75mm |
| Thickness | 0.51mm |
| Overall length | 13.5mm |
| Spatial orientation | angled 90° |
| Ferrule variant | non-insulated |
| Type of terminal | flat |